Среда, 17/10 - Фудбал, Италија, Лига Про
17/10Новара vs Аурора Про Патриа 19191X2тип: 1
7 / 10 единици
16/10/2018 17:51
Новара - Про Патрија
Натпревар од понискиот ранг во Италија каде се очекува победа на домаќинот.

Новара


Новара оваа сезона одигра само три натпревари и запиша победа, реми и пораз. Моментално се наоѓа на 14-та место, меѓутоа со заостанатите натпревари има амбиции и потенцијал да се искачи во горниот дел од табелата, па поради тоа се наоѓа пред императив победа на овој меч.


Про Патрија


Про Патрија е во исклучително лоша форма и се наоѓа во серија од четири порази. Целта на овој тим е обезбедување опстанок, но голем проблем е нападот кој постигнува малку голови.


Предлог


Квалитетот и домашниот терен се на страната на Новара, па очекуваме да ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.58

Be the first to comment

Leave a Reply