Вторник, 16/10 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
16/10Норвешка vs БугаријаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
6 / 10 единици
16/10/2018 09:28
Норвешка - Бугарија
Норвежаните имаат големи амбиции, но Бугарија не е воопшто лесен противник.

Норвешка


Со две победи и еден пораз, Норвешка одлично котира во оваа група и дефинитивно сакаат да бидат првопласирани. Имаат солидна репрезентација со напад предводено од Џошуа Кинг, но тука се Тарик и Ељунуси, незгодните крилни фудбалери.


Бугарија


Гостите на овој натпреварување имаат максимален учинок. Три меча, три победи. Покрај тоа што ја совладаа Норвешка во првиот дуел, беа подобри и од Кипар и Словачка, а тоа им дозволува во овој натпревар да влезат малку порелаксирани.


Предлог


Норвежаните ќе одат на победа, дефинитвно, додека Бугарија не е репрезентација која лесно може да се даде. Очекуваме на овој натпревр да има голови и тоа најмалку по еден на двете страни. Тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 2.45.

Be the first to comment

Leave a Reply