Вторник, 16/10 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
16/10Франција vs ГерманијаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
15/10/2018 15:10
Франција - Германија
Дерби на колото во Лигата на нации каде очекуваме голови на двете страни.

Франција


Франција се наоѓа во одлична форма, нема пораз на последните 12 натпревари, иако пред два дена во пријателски меч се спасуваше од пораз против Исланд. Светскиот шампион се наоѓа на првото место во групата и остана непоразен на гостувањето во Германија, па сигурно ќе сака да оствари победа пред своите гледачи.


Германија


Германската репрезентација се наоѓа во исклучително лош период и нема постигнато гол на три официјални меча по ред. Притисокот е дефинитивно на нивна страна и ќе се обидат да остварат позитивен резултат после болниот пораз од Холнадија.


Предлог


Кога играат овие две репрезентации тешко може да се каже кој е фаворит, ние овој пат очекуваме голови. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваа гол“, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент 1.77

Be the first to comment

Leave a Reply