Понеделник, 15/10 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
15/10Исланд vs ШвајцаријаВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
7 / 10 единици
14/10/2018 16:24
Исланд - Швајцарија
Натпревар од Лигата на нации на кој веруваме дека ќе има многу голови.

Исланд


Исланд се наоѓа во исклучително лоша форма и имаше четири порази со ред, но пред неколку дена одигра реми против Франција. На првите два меча во Лигата на нации прими 9 гола, а не постигна нуту еден. Вреди да се напомене дека на последните пет меча на Исланд секогаш имаше 3 или повеќе голови.


Швајцарија


Швајцарија запиша два порази, против Англија и Белгија, па ова е идеален момент да оствари позитивен резултат. Во првиот натпревар постигна шест гола против Исланд, па сигурно со голема самодоверба ќе патува  на Островот.


Предлог


Традицијава вели дека ќе има многу голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат. Нашиот предлог е „повеќе од 2,5 гола“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.92

Be the first to comment

Leave a Reply