Понеделник, 15/10 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
15/10Босна и Херцеговина vs Северна Ирска1X2тип: 1
7 / 10 единици
14/10/2018 16:14
Босна и Херцеговина - Северна Ирска
Натпревар од Лигата на нации каде домаќинот е фаворит и веруваме дека ќе ги освои трите бода.

БиХ


Босанската репрезентација одлично го отвори ова натпреварување со две победи, па сигурно ќе сака да ја потврди првата позиција на табелата со победа над Северна Ирска. БиХ е во одлична форма и нема пораз на последните седум меча, а и квалитетот е на нејзина страна.


Северна Ирска


Северна Ирска запиша два порази во првите два меча во Лигата на нации, па овој натпревар за нив и нема големо резултатско значење. Притоа, се наоѓа во лоша форма и во последните четири меча запиша три порази.


Предлог


Квалитетот и домашниот терен се на страната на БиХ, па веруваме дека ќе ги освои трите бода. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.64

Be the first to comment

Leave a Reply