Понеделник, 15/10 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
15/10Белорусија vs Молдавија1X2тип: 1
7 / 10 единици
14/10/2018 11:15
Белорусија - Молдавија
Белорусија е фаворит во оваа група и тоа треба да го потврди на овој меч против Молдавија, која е очајна во последните две години.

БЕЛОРУСИЈА


Белорусија е главен фаворит во оваа група, но е еден од фаворитите и за освојување на Лигата Д во Лигата на Нации. Тие славеа со убедливи 5:0 над Сан Марино, па одиграа нерешено на гости со Молдавија и пред неколку дена го победија Луксембург со 1:0. Селекцијата игра добро во последно време и се чини дека селекторот Кришченко одлично ги склопи коцките за успех. Со победа на овој меч, ќе биде јасно дека за нив дуелот со Луксембург на гости ќе биде одлучувачки, а ние очекуваме да се случи токму тоа. Белорусија и на гостувањето кај Молдавија покажа дека е многу поквалитетна селекција, а тоа ќе се повтори и на овој меч.


МОЛДАВИЈА


Молдавија е очајна веќе две години. Пред неколку дена славеше над Сан Марино, но пред тоа последната победа оваа селекција ја забележа во март месец 2017 година и тоа над истата аматерска селекција од Сан Марино. Од тогаш Молдавија одигра 14 средби, забележа 4 ремија и дури 10 порази. Јасно е дека селекцијата се наоѓа во огромна криза, а по поразот од Луксембург во првото коло ова натпреварување за нив е веќе завршено.


ПРЕДВИДУВАЊЕ


Се е на страната на Белорусија на овој натпревар, квалитетот, домашниот терен, формата ... Молдавија игра слабо и победата од пред неколку дена над Сан Марино не значи ништо. Затоа предлагаме да одиграте Победа на Белорусија со коефициент 1.61 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply