Недела, 23/09 - Фудбал, Франција, Лига 1
23/09Олимпик Лион vs Олимпик МарсејДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
22/09/2018 09:44
Лион - Марсеј
Од ова дерби очекуваме отворена игра и многу борба, па затоа типуваме на голови.

Лион


Лион е непрепознатлив оваа сезона, кога станува збор за Франција 1. Секако, ова тврдење е исто точно и за во ЛШ, но во позитивна смисла. Тие успеаа во елитното натпреварување да го победат гигантот Манчестер Сити и да ја изненадат цела фудбалска јавност.


Марсеј


Марсеј на некој начин ја одржа формата од лани и очекувано се наоѓа на втората позиција. Во рамките на Лига Европа, во минатото коло иако имаа предност, сепак на крајот тимот на Ајнтрахт Франкфурт успеа да ја неутрализира и да им го запише првиот пораз.


Предлог


Овие две екипи секогаш знаат да ни прикажат интересни натпревари. И двете екипи знаат да играат отворено, а таквите дуели секогаш се одликуваат со голови. Очекуваме по еден во двете мрежи. Тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.53.

Be the first to comment

Leave a Reply