Петок, 17/08 - Фудбал, Белгија, Про Лига
17/08Андерлехт vs Ројал Мускрон-ПерувелцПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
16/08/2018 15:11
Андерлехт - Мускрон
Андерлехт не само што е фаворит во овој дуел, туку е и фаворит за освојување на лигата.

Андерлехт


Андерлехт е стопостотна екипа оваа сезона во белгиската елита. Од досега изиграни три натпревари имаат освоено три победи. На тој начин тие потврдија дека се најсериозни кандидати за освојување на титулата во Белгија. Од гол разликата може да заклучиме дека овој тим игра доста отворен фудбал.


Мускрон


Иако Мускрон најавуваше големи успеси оваа сезона, тоа ќе им оди тешко. Направија неколку промени во редовите на својот тим, но тие досега се одразија максимално негативно. Се уште се без ниту еден бод, а веруваме дека и од овој натпревар немаат големи очекувања.


Предлог


Нема сомнеж дека Андерлехт ќе победи на овој натпревар. Поседува далеку поквалитетен тим и ќе стигне лесно до победа. Поради тоа што кеофициентот е мал за тоа, ние типуваме 1/1. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.71.

Be the first to comment

Leave a Reply