Среда, 15/08 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Супер Куп
15/08Реал Мадрид vs Атлетико МадридДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
14/08/2018 14:43
Реал Мадрид - Атлетико Мадрид
Две амбициозни екипи во поход за пехарот од Супер Купот. Очекуваме отворен дуел.

Реал Мадрид


И оваа година Реал Мадрид ќе игра во таканаречениот Супер Куп. Ланската година против Манчстер Јунајтед издвоија победа, но овој пат ќе биде потешко бидејќи во редовите го немаат Кристиано Роналдо. Во контролниот период докажа Реал дека може да функционира и без него.


Атлетико Мадрид


Атлетико Мадрид ја има улогата на победник во Уефа Лига Европа, па затоа се наоѓа како противник на Реал Мадрид. Овој клуб не прикажа кој знае какви игри во контролниот период, но во овој натпревар имаат поголем мотив, сепак за пехар се работи.


Предлог


Познато е дека ова ќе биде дуел на две екстра амбициозни екипи кои до последен здив ќе се борат за пехарот. Конечниот тип тешко е да се типува, но гол-гол е најлогичниот избор. Тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.91.

Be the first to comment

Leave a Reply