Вторник, 14/08 - Фудбал, Исланд, 1 Делид
14/08ИА Арканес vs ФрамПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
13/08/2018 14:55
Акранес - Фрам
Акранес има даелку подобар тим и сметаме дека ќе биде победник уште во првото полувреме.

Акранес


Акранесе е лидер на табелата во втората исландска лига и има најголеми шанси за преселување во првата лига. Во последните пет кола имаат издвоено 3 победи, 1 реми и 1 пораз. Може да кажеме дека поразот им дојде тотално неочекувано, но сепак тоа не ги исфрли од трката за промоција.


Фрам


Иако тимот на Фрам на почетокот на сезоната најавуваше амбиции за прва лига, сега на само 7 кола пред крајот заостануваат 12 бода зад второпласираниот Копавогур. Во последните три натпревари имаат три реми, но како и да е, на прв поглед не им изгледа опстанокот загорзен.


Предлог


Акранес има далеку поквалитетен тим од противникот Фрам, а освен тоа се наоѓа и во подобра форма. Ние очекувме дека домаќините ќе го решат натпреварот уште во првото полувреме, па затоа типуваме 1/1. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.90.

Be the first to comment

Leave a Reply