Вторник, 14/08 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
14/08Шкендија 79 vs СалзбургДа постигне погодок - домаќинтип: Да
7 / 10 единици
13/08/2018 14:36
Шкендија - Салзбург
Салзбург е во страшна форма и нема да биде милосрден кон Шкендија, но сепак очекуваме домаќините да постигнат гол.

Шкендија


Шкендија добро се држеше во европските квалифицикации, ги елиминираше ТНС, Шериф, но како противник им се јави Салзбург и им ги руши соновите за Европа. Во првиот дуел, претрпеа катастрофален пораз од Австријците од 3-0, па сега тешко ќе биде да се вратат во трката.


Салзбург


Салзбург има големи амбиции за европските натпреварувања. Според претходните изиграни натпревари, може да кажеме дека се и квалификувани да се борат за тоа. Овој тим не е поразен од 27-ми мај, па тоа дополнително им ја зголемува самодовербата.


Предлог


Општо е познато дека секој кога игра дома има поголеми шанси, отколку на гостински терен. Овде нема да претеруваме и да очекуваме победа на Шкендија, но во најмала рака очекуваме да постигне еден гол. Коефициентот е 1.95 во 10Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply