Типови

Петок, 10/08 - Фудбал, Чешка, 1ва Лига
10/08Млада Болеслав vs Славија Прага1X2тип: 2
7 / 10 единици
09/08/2018 15:15
Млада Болеслав - Славија Прага
Славија Прага има одличен тим, додека Млада Болеслав се соочува со дефанзивни проблеми.

Млада Болеслав


Млада Болеслав лошо ја започна сезоната со два порази, но во последното коло издвои победа против Карвина. Овој тим се соочува со дефанзивни проблеми и од три изиграни натпревари има примено 10 гола. Со ваква игра, тешко дека ќе завршат во првата половина од табелата.


Славија Прага


Славија Прага досега максимално ја оправдува улогата на фаворит за освојување на чешката лига. Од три изиграни натпревари има освоено 3 победи и постигнато 10 гола, а има примено само еден. Тоа докажува дека се стабилна екипа и од нив може да очекуваме големи успеси оваа сезона.


Предлог


Според светските букмејкери тимот на Славија Прага е фаворит во овој дуел. Ние апсолутно се согласуваме со нив, бидејќи се далеку поквалитетни од противниците. Ние типуваме победа за гостинот, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.84.

Add a Comment