Типови

Четврток, 19/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
19/07Вардар Скопје vs Пјуник1X2тип: 1
8 / 10 единици
17/07/2018 14:20
Вардар - Пјуник
Веруваме дека Вардар до последен здив ќе се бори за да го повтори ланскиот успех.

Вардар


Минатата сезона нашиот Вардар направи сензација и успеа да се квалификува во групната фаза од Лига Европа. Оваа година заврши на втората позиција во првата македонска лига, но сепак е во игра за европски успех. Оваа година им оди нешто потешко, а доказ за тоа беше првиот натпревар против Пјуник во кој беа поразени со минимални 1-0.


Пјуник


Пјуник немаше баш нешто најдобра сезона минтата година во домашната лига, но ете некако успеа да се пласира во квалификациите. Иако никој не очекуваше, сепак во првиот натпревар направија успех против Вардар, но со оглед на тоа што има и реванш натпревар ништо не е готово.


Предлог


Според светските букмејкери, Вардар е фаворит во овој дуел, а ние апсолутно се сложуваме со нив. Нашиот предлог е победа за домаќинот, а тоа може да го изиграте во Unibet со коефициент од 1.67.

Add a Comment