Типови

Четврток, 12/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
12/07Шамрок Роверс vs АИКДа постигне погодок - двете екипитип: Да
6 / 10 единици
12/07/2018 11:21
Шамрок Роверс - АИК Стокхолм
Квалификации за Лига Европа помеѓу две ефикасни екипи, па очекуваме голови на двете страни.

Шамрок


Шампионатот во Ирска е во полн ек, а Шамрок е во добра форма и нема пораз на последните четири меча. Сепак, според квалитетот е аутсајдер во овој дуел, но најсилен адут на овој тим е нападот. Имено, Шамрок само еднаш не постигна гол на последните 8 меча.


АИК


АИК е моментално лидер во шведското првенство и најголем кандидат за титулата. Во овој дуел е фаворит, но сепак Швеѓаните знаат дека има и реванш на својт терен. АИК има исклучително ефикасен напад кој на последните 10 меча секогаш постигнуваше барем еден гол (на последните 3 меча постигна 8 гола).


Предлог


Ова е дуел на две офанзивни екипи со ефикасни напади, па затоа очекуваме голови на двете страни. Притоа коефициентот за „двата тима даваат гол“ е многу висок и можете да изиграте во 1xBet со коефициент 2.65

Add a Comment