Типови

Четврток, 12/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
12/07КуПС vs ФК Копенхаген1X2тип: 2
7 / 10 единици
11/07/2018 13:17
Купс - Копенхаген
Натпревар од квалификациите за Лига Европа каде гостинот од Данска е голем фаворит.

Купс


Финската лига моментално е во тек и Купс се наоѓа на 4-то место. Меѓутоа моментално не е во добра форма и има само една победа на последните 5 натпревари. По квалитет е инфериорен во однос на противникот, па тешко дека ќе стигне до позитивен резултат.


Копенхаген


Копенхаген одигра четири пријателски натпревари и ја подигна формата, но Купс е во предност бидејќи првенството во Финска е во полн ек. Сепак, квалитетот е на страната на Копенхаген.


Предлог


Копенхаген е фаворит во овој дуел и ние веруваме дека уште на гостувањето ќе ги реши сите дилеми околу патникот. Нашиопт предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.62

Add a Comment