Типови

Четврток, 12/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Европа Лига
12/07Ренџерс vs Шкупи 1927Вкупно погодоци - над/подтип: Над 4.50
8 / 10 единици
11/07/2018 12:31
Ренџерс - Шкупи
Квалитетот на двете екипи е многу различен, односно Ренџерс има изразито посилен тим, па веруваме дека ќе победи без проблем.

Ренџерс


Тимот на шкотскиот Глазгов Ренџерс, сезоната ја заврши како третопласиран во Шкотската премиер лига. Иако имаше силни амбиции за освојување на титулата, сепак не успеа да му се доближи на неколкукратниот шампион Селтик и заостана на 12 бода. Со таа позиција се избори за квалификации на Лига Европа за кој веруваме дека ќе се бори до самиот крај.


Шкупи


Шкупи се покажа како одлична екипа во македонската прва лига. Иако немаше шанси за поголем европски успех, тие мораше да се задоволат и со позиција која води во квалификациите за Лига Европа. Сезоната ја завршија во одлична форма, па се надеваме дека ќе продолжат така.


Предлог


Овде станува збор за две екипи кои имаат различен квалитет во своите редови, па и затоа Ренџерс е огромен фаворит. Коефициентот за победа на домаќините е мал, па затоа ние типуваме на голови. Нашиот предлог е 5+. Тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент 2.56.

Add a Comment