Типови

Петок, 22/06 - Фудбал, Меѓународен, Светско првенство
22/06Нигерија vs Исланд1X2тип: 2
8 / 10 единици
21/06/2018 13:45
Нигерија - Исланд
И двете репрезентации не се потценување, но нашето очекување е победа за Исланд.

Нигерија


Нигерија доста лошо го започна Мундијалот откако претрпе пораз од Хрватска од 2-0. Веруваме дека и амбициите нив не им се високи, па така за нив самото учество на Мундијалот е голем успех. Немаат и некој посебен тим со кој може да се надеваат на големи достигнувања.


Исланд


Да бидеме реални, репрезентацијата на Исланд доста пријатно не изненади во претходното коло кога им ремизираше на аргентинските ѕвезди. Тие покажаа доста цврстина на теренот и докажаа уште еденаш дека можат да се натпреваруваат со секоја репрезентација иако ја имаат улогата на аутсајдери.


Предвидување


Според светските букмејкери за овој дуел немаме фаворит. И двете репрезентации се изедначени по коефициент, но нашето предвидување е победа за Исланд. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.86.

Add a Comment