Типови

Четврток, 21/06 - Фудбал, Меѓународен, Светско првенство
21/06Аргентина vs ХрватскаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
6 / 10 единици
19/06/2018 16:48
Аргентина - Хрватска
Натпревар помеѓу две репрезентации со одлични напади, па очекуваме голови на двете старни.

Аргентина


„Гаучосите“ неочекувано кикснаа протов аутсајдерот Исланд, па ќе бидат под голем притисок во овој натпревар. Аргентина е пред императив победа, но нивни најголем проблем е слабата одбрана. Се очекува ѕвездениот напад предводен од Меси конечно да се покаже во вистинско светло.


Хрватска


„Коцкестите“ ги запишаа првите три бода, па на овој меч им одговара и реми. Хрватска игра отворен фудбал и има опасен напад, кој не би требало да има големи проблеми против „ранливата“ одбрана на Аргентина.


Предлог


Иако Аргентина е бчаг фаворит, сепак Хрватска нема лесно да ја продаде својата кожа и веруваме дека ќе постигне барем еден гол. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент 2.00

Add a Comment