Типови

Петок, 15/06 - Фудбал, Меѓународен, Светско првенство
15/06Египет vs Уругвај1X2тип: 2
7 / 10 единици
14/06/2018 15:21
Египет - Уругвај
Прв натпревар на Мундијалот за двете селекции, но Уругвај е фаворит.

Египет


Добра вест за Египет е што Салах ќе биде спремен за овој натпревар. Најголемата ѕвезда се рехабилитираше од повредата и ќе биде во стартниот тим. „Фараоните“ имаат цврста одбрана и ќе играат на контранапади, но по квалитет се инфериорни во споредба со Уругвај.


Уругвај


Целта на Уругвај е да бидат првопласирани во групата, па сигурно ќе одат на победа во овој меч. Најсилен адут на оваа селекција е секако нападот каде ги има Кавани и Суарез. Притоа, Уригвај има многу поголемо искутво во вакви натпревари за разлика од противникот.


Предлог


Уругвај има поквалитетен тим, додека Египет ќе биде задоволен и со реми на овој меч. Сепак, веруваме дека Уругвај ќе ги освои трите бода, па нашиот предлог е Тип 2. Тоа може да го одиграте во 1xBet со коефициент 1.69

Add a Comment