Типови

Четврток, 14/06 - Фудбал, Финска, Иконен
14/06Валкеакоски Хака vs Клуби 041X2тип: 1
7 / 10 единици
13/06/2018 16:44
Хака - Клуби 04
Натпревар од финската лига во кој домаќинот е голем фаворит за победа.

Хака


Хака оваа сезона игра „топло-ладно“ и после седум меча се наоѓа на 7-то место. Нема победа веќе два натпревари, па ова ќе биде одлична можност да им се врати на победите пред својата публика. Хака важи за домашна екипа и игра добро на свој терен.


Клуби 04


Клуби се наоѓа на 9-то место на табелата и моментално е во лоша форма – на последните четири меча запиша три порази. Проблем за овој тим е одбраната, која на последните два меча прими седум гола.


Предлог


Хака има поквалитетен тим, притоа ќе ја има предноста од домашниот терен, па е фаворит на овој меч. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го одиграте во Unibet со коефициент 1.60

Add a Comment