Типови

Четврток, 14/06 - Фудбал, Шведска, Супертан
14/06Халмштад vs ХелсингборгДа постигне погодок - двете екипитип: Да
9 / 10 единици
13/06/2018 16:12
Халмштад - Хелсинборг
Дуел на две екипи кои се во одлична форма. Веруваме дека ќе има барем по еден гол на двете страни.
Халмштад

Тимот на Халмштад во последно време прикажува само позитивни резултати, па затоа и се наоѓа во горниот дел од табелата, односно го држи петтото место. Мора да нагласиме и дека игра доста отворено, односно постигнува доста голови.

Хелсинборг

Исто како и противникот, Хелсинборг прикажува доста позитивни резултати. Тие незнаат за пораз уште 24 април. Во последниот натпревар издвоија убедлива победа над Дегерфорс со 4-1. Одбраната им е одлична и досега имаат примено само 9 гола во овие 11 натпревари.

Предвидување

Со оглед на тоа што станува збор за дуел на две екипи кои се во одлична форма и екипи кои постигнуваат голови ние решивме да типуваме Гол - Гол. Тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.80.

Add a Comment