Четврток, 14/10 - Фудбал, Меѓународен, КОНМЕБОЛ - Квалификации за Светско Првенство
14/10Колумбија vs ЕквадорДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
11/10/2021 08:44
Двете селекции се со големи амбиции, па овде очекуваме најмалку по еден гол на двете страни.
Колумбија

Колумбија нема пораз на последните пет натпревари од квалификациите за СП и може да кажеме дека се во солидна форма. Тие во моментов се на 5-то место на табелата, а всушсност тоа е место кое води во баражот за пласман на СП.

Еквадор

Еквадор овој натпревар го дочекува со лошо расположение откако во последните три натпревари запиша два порази и само една победа. Тие сега се на одличната трета позиција, но прашање е колку можат да изджат за да останат на таа позиција.

Предлог

Овде двете селекции ќе одат на победа, па поради тоа очекуваме отворен натпревар. Типуваме ГГ со квота 2.10 во William Hill.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*