• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
5

Резиме

 • Модерен дизајн
 • Одлична понуда
 • Просечни коефициенти
 • Перфектна мобилна апликација

Pros

 • Едноставна форма за регистрација
 • Минимална уплата и исплата

Cons

 • Нијанса послаби квоти
 • Нередовни нови бонус промоции
Sending
User Review
5 (1 vote)

Општо

Mozzartbet Malta Ltd под следнава лиценца, издадена и регулирана од страна на Malta Gaming Authority: MGA/B2C/606/2018 издадена на 28.3.2019. Во текот на овие години обложувалницата прерасна во лидер во областа на играта на среќа во Југоисточна Европа. Во овој момент обложувалницата на Mozzart ужива голем авторитет кај играчите, а тоа воглавно е поради вртоглавите суми на максимална исплата.

Веб страна на Mozzart

Mozzart неодамна го промени изгледот на својот веб сајт. За стариот сајт нема што многу да коментираме, туку ќе се задржеме на новиот. Доколку барате модерен сајт со квалитетна графика, интересен распоред, а воедно и лесен за користење, тогаш вие сте на вистинското место. Освен што може да најдете обложување, во менито ви се понудени и останати игри на среќа, како што се Томбола, Лаки 6, Виртуелни спортови и казино игри. Сметаме дека треба да се нагласи и делот со Live Betting каде што имате можност да играте во живо на огромен број настани и разновидни игри.

Mozzart
Mozzart насловна

Навигација и јазици

Официјалниот сајт на Mozzart нуди поддршка на осум јазици и тоа е голема предност за корисниците. Овој сајт е достапен на англиски, српски, македонски, албански, германски, шпански, хрватски и фински јазик. Како што погоре пишавме, дизајнот на сајтот им е променет, а одговорно тврдиме дека новата верзија има многу полесна навигација. На почетната страна ги имате натпреварите во живо и најиграните натпревари. Во горниот мени таб ќе ги најдете и останатите понуди што ги претставува оваа обложувалница, а како што одите надолу ќе ве пресретнат понудите и промоциите за онлајн казиното. Десниот дел е составен за тикет менито, поточнува тука ќе имате можност да го составите вашиот тикет и да ја видите вкупната сума на коефициентот, како и истиот да го уплатите.

Покриеност

Слободно може да кажеме дека обложувалницата на Mozzart ги покрива поголемиот број на настани кои се случуваат во тековниот ден. Освен традиционалното обложување на фудбал, тенис и кошарка, на располагање ви стојат и малку понесекојдневни спортови. Пример за тие спортови се рагби, снукер, формула 1, пинг-понг и секако електронските спортови, кои во последно време земаат голем замав.

Понуда во Mozzart

Погоре напишавме дека Mozzart ги покрива поголемиот број на спортови. Е сега, не би било во ред да ги има спортовите, а да нема понуда за обложување. Но во Моцартбет и тоа е регулирано. На фудбалските настани имате огромен број игри за кладење, а исто така и на тениските и кошаркарските дуели. Посебен акцент им е ставен на понудата за фудбал. За еден просечен фудбалски дуел, Моцартбет нуди дури 320 видови на игри на кои вие може да се обложувате. Да, добро прочитавте 320 игри. Со толку голема понуда на играчите им се зголемува шансата за добивка, односно тие полесно можат да го погодат исходот на натпреварот и да заработат поголема сума на пари. Мора да спомнеме дека имаат и издвоена понуда каде што можете да сретнете малку поспецифични облози како обложување на играчи за НБА, Лига на шампиони, победник во лигите и многу други интересни работи.

Mozzart
Mozzart понуда

Коефициенти

Коефициентите во оваа обложувалница не се високи, а тоа е голем хендикеп за оваа обложувалница. Се разбира дека овој сегмент е многу важен за играчите, бидејќи сите сакаме да оствариме што поголема добивка. Сепак мора да нагласиме дека пак за одредени игри постојат и исклучоци каде што имаат и за 10-20% поголеми квоти, а така често се случува со типот ГГ во прво полвуреме, а и уште многу други типови. Добро е што и за уплата на поголеми суми, многу често коефициентите знаат да паднат, но во Mozzart скоро секогаш остануваат исти. Исто така, може да се пофалат во последно време со добри квоти за типовите полувреме/крај&вкупно голови, особено за големите натпреварувања каде што секогааш имаат добри квоти во однос на својата голема конкуренција.

Уплата

За разлика од останатите онлајн обложувалници, каде што има без број начини за уплата и исплата на вашите средства, во оваа обложувалница тоа е малку ограничено. Сепак тоа не значи дека доколку сакате да направите депозит нема да имате можност. Постојат неколку методи за уплата на средства и овие се најпознатите, а тоа се:

 • Visa
 • Master Card
 • Skrill
 • Neteller
 • Trustly

Треба да нагласиме дека за уплата се потребни минимални 10 евра, а провизија за сите посочени методи нема. Исто така уплатата се процесира веднаш.

Исплата

Многу е важно во една обложувалница да можете да си ја повлечите добивката без поголеми проблеми. Непишаното правило за сите онлајн обложувалници е парите да бидат исплатени исто како што се и уплатени, па во Mozzart можете да ги повлечите средствата на еден од следните начини:

 • Кредитни и дебитни картички
 • Skrill
 • Trustly

Барањето за исплата се процесира за 48 часа, а минималната сума е 20 евра. Исто така за исплата не се наплаќа надомест, поточно нема провизија, а парите во зависност од провајдерот откако ќе ви биде процесирано барањето ќе ви бидат достапни за неколку часа, па така ќе можете да си ги извадите од најблискиот банкомат.

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со одреден проблем при користењето на сајтот за Mozzart, на располагање во стои корисничка поддршка во живо, која на доста љубезен и стручен начин ќе се обиде да ви го детектира и отстрани проблемот во најкус можен временски рок. Достапни се 24 часа 7 дена во неделата и со нив може да разговарате на српски и англиски јазик. Да бидеме искрени, ретко се случува да имате потреба од корисничка поддршка бидејќи оваа обложувалница функционира беспрекорно, но сепак има одредени случаеви каде што е неопходна комуникација со сапортот.

Освен тоа, тие се достапни и преку е-маил.

Е-Mail[email protected]

Бонуси и промоции во Mozzart

Кога го отворивме сјатот на Mozzart забележавме многу видови на промоции и бонуси кои придонесуваат за Моцартбет да стане дел од вашето секојдневие.

Бонус за добредојде

Бонусот за добредојде е всушност пакет на повеќе промоции. Доколку сте нови во Mozzart имате можност да добиете 100% бонус до 400 евра и 100 бесплатни вртења. Oвој пакeт на бонус е наменет само за новите корисници кои ќе се регистрираат во Mozzart или регистрираните корисници кои ќе направат депозит за прв пат. Мора да признаеме дека ваква висока цифра на бонус многу ретко се најдува, па затоа топло препорачуваме да ја искористите можноста.

Mozzart

Кешбек бонус

Кешбек бонусот во Mozzart се активира секој понеделник. Вредноста се одредува по внатрешни фактори и истиот не може да биде поголем од 25%. Овој вид бонус е наменет за сите лојални корисници, поточно за новите и постоечките корисници на овој сајт.

Промашуваш, а добиваш

Доколку на тикетот изиграте четири натпревари и промашите само еден натпревар, вас ќе ви биде вратен влогот или ќе имате и заработка во зависност од погодениот коефициент. Распределбата е следна:

29+ коефициент – Се враќа влогот
59+ коефициент – Се дуплира влогот
99+ коефициент – Пет пати повеќе од влогот
499+ коефициент – Десет пати повеќе од влогот
999+ коефициент – Сто пати повеќе од влогот

Имајте на ум дека погоден коефициент треба да имате повеќе од горенаведените вредности.

Исто така на сајтот на Mozzart имате и бонус за нивното казино кое функционира беспрекорно.

Кешаут функција

Ова е функција која зема се поголем замав и си го најдува местото во секоја обложувалница. Станува збор за функција која нуди можност за на некој начин да го продадете тикетот. На пример имате изиграно четири натпревари на вашиот тикет, три се веќе завршени и го чекате четвртиот дуел. Додека не е изигран, ако вашата потенцијална можна добивка изнесува 200 евра, со кешбек функцијата добивате 145 за да не го чекате повеќе тој дуел и повеќе не ве засега исходот на натпреварот. Се разбира дека оваа цифра варира во однос на коефициентот кој ви е уплатен, но многу често знае да биде од корист. Оваа функција е достапна за сингл натпревари, натпревари во живо како и за комбо тикети.

Супер бонус во Mozzart

Оваа понуда се однесува на бонус кој може да го добиете доколку играте комбо тикети, поточно тикети со повеќе натпревари. За да учествувате во оваа промоција треба да имате изиграно тикет со најмалку 5 натпревари и поединечен коефициент поголем од 1.35. Минималното зголемување за 5 односно за 4 парови е 2%, а пропорционално се зголемува овој процент во зависност од бројот на изиграни дуели. За 40+ парови на тикетот вие можете да ја зголеми добивката за 200% што воопшто не е малку. Во склоп на оваа промоција, доколку тикетот е составен со други знаци освен конечен резултат и победник, за 40+ парови може да добиете дури и 750% бонус.

Секоја вторник обложување без ризик во Моzzart

Ова е многу добра понуда за сите корисници кои редовно се обложуваат, односно секој ден, па така имаат можност да си добијат повраток на средствата доколку изиграат во вторник.

Се што треба да направите е депозит од 20, 30 или 40 евра и да се обложите, па ако вашиот облог е недобитен, тогаш си добивате повраток во форма на бесплатни средства за обложување.

Како и да е, ова е понуда која не треба да ја пропуштите доколку сте љубител на обложувањето буквално секој ден.

Bet Builder опција

Оваа опција е исто така добра за сите што сакаат поголем ризик. На пример за еден натпревар можете да правите комбинации од повеќе знаци. На пример, типувате корнери, конечен резулта и вкупно голови, а со тоа се множат коефициентите и за минимална уплата може да добиете голема цифра. Доколку сте љубители на комбинираното обложување, ви препорачуваме да ја пробате оваа промоција.

Обложување во живо во Mozzart

Обложувањето во живо на Mozzart им е вистинска специјалност. Освен што располагаат со огормна понуда за настани во живо, тие можат да се пофалат и со високи коефициенти за истите. Друга добра работа што во секој случај мора да се напомне е фактот дека во живо уплатата може да биде и повисока, а притоа тикетот да не треба дополнително да се одобрува од нивните администратори. Поседуваат и широк спектар на игри кој секако придонесува за поголема добивка на играчот. Додека се обложувате во живо, исто така имате можност и да го следите настанот преку 2Д визуелизацијата која ќе ви даде одредена слика за натпреварот, поточно кој напаѓа, кој има аут или корнер итн. Освен тоа скоро за сите натпревари е достапна статистика кој често знае да биде добар показател за игрите во живо.

Mozzart
Обложување во живо – Mozzart

Мобилна апликација

Oбложувалницата на Mozzart се пофали и со мобилна апликација која е достапна за сите корисници на iOS, Аndroid и Windows платформите. Исто како и на вебсајтот таму ја имате комплетната понуда, а со користење на апликацијата вам ви е олеснето функционирањето и уплатата на тикетите.

Заклучок за Mozzart

Како заклучок ќе ја издвоиме нашата топла препорака за оваа обложувалница. Високите коефициенти, широката понуда, модерниот дизајн и интересните бонус промоции ви нудат едно поинакво искуство кога е во прашање спортското обложување. Треба да имате на ум дека вие ќе „соработувате“ со една многу сериозна обложувалница која поминала доста филтри и добила доверба кај играчите. Нудат фантастични промоции за да привлечат нови корисници и често знаат да ги изненадат и постоечките клиенти. Во однос на уплатата и исплатата од искуство може да потврдиме дека функционираат беспрекорно, а единствен недостаток им е малиот број на начини за уплата и исплата. Сепак сметаме дека тоа и не е кој знае каков хендикеп бидејќи се опфатени најпознатите канали за депозит и повлекување. Што се однесува до обложувањето во живо, тоа е одлична приказна која на клиентите често знае да им даде чувство на задоволсто благодарение на одличните квоти, 2Д симулацијата и статистиката. Кога сме тука не смееме да го заборавиме и мобилното обложување кое е многу важно во ова динамично и брзо време. Не секогаш имаме можност да седнеме на компјутер за да изиграме тикет. Мобилната апликација нуди иста можност како и обложувањето преку компјутер.

Доколку сакате, прочитајте рецензија за Mozzart на англиски на https://casinobonus.co.ke