Лига на Шампиони: Букмејкерите ги одредија фаворитите

По неколкумесечна пауза во вторник продолжува Лигата на Шампиони. На програмата се осминафиналните натпревари во кои ќе следиме доста интересни и возбудливи средби. Букмејкерите си избраа свои фаворити, а ние се сложуваме со нив но не во целост. Толку убедлив е Манчестер Сити сезонава на сите фронтови, што тимот на Пеп Гвардиола секаде е фаворит.

Најнови типови

Фудбал, Bayer Leverkusen vs Schalke 04
тип Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
Овој тип беше предложен од Viktor at 10bet
Фудбал, Fiorentina vs Chievo
тип 1X2, 1 @ 1.49
Овој тип беше предложен од Viktor at Unibet
Фудбал, Bayer Leverkusen vs Schalke 04
тип Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
Овој тип беше предложен од Jovica at 10bet
Фудбал, Werder Bremen vs Hamburger SV
тип Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
Овој тип беше предложен од Viktor at 10bet
Фудбал, Internazionale vs Benevento
тип Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.67
Овој тип беше предложен од Viktor at Unibet

Малери и Махери на колото!

Во нашата редакција пристигнаа многу тикети, од кои некои се добитни, а некои не. Како и секој понеделник, така и овој ние ги издвојуваме најинтересените. Погледнете: МАЛЕРИ На овој тикет играчот изиграл натпревари со типот 1-2 гола во прво, а натпреварот помеѓу Гронинген и Ден Хаг нажалост заврши без голови. Англиското деби помеѓу Тотенхем и

Тимот на Кладење.Мк беше повторно добитен, а вие?

Тимот на Кладење.мк успеа да врзе серија од два дена со добитни тикети, односно два пати по ред „Тикет на денот“ е добитен. Ние заработивме, дали заработивте и вие? Изигравме 4 натпревари кои според нас беа екстра фаворити и доста сигурни.  Прв натпревар беше Рома – Беневенто. Иако овој натпревар започна со негатива од 0-1

Тикет на денот (недела, 11.02.2018)

Вчера бевме добитни, па ќе се обидеме да ја продолжиме победничката серија втор ден по ред. На денешниот Тикет на денот имаме четири средби, за кои веруваме дека се најсигурни за денес. Вкупниот коефициент не е голем, но со добра уплата можете да заработите солидна добивка. Рома – Беневенто – 1 @ 1.16 во 10Bet

Тикет на денот (сабота, 10.02.2018)

Нашата редакција и денес ќе ви помогне во изборот на натпреварите со предлог „тикет на денот“. СПАЛ – Милан 2 (1.9) Милан е во одлична форма во полседно време и игра многу подобро под водство на Гатузо. Шест натпревари е без пораз, а минатото коло против Удинезе на несреќен начин испушти два бода. СПАЛ се

Betfair нуди 30 коефициент за победа на Манчестер Сити против Лестер!

Уникатен коефициент од 30 нуди Betfair. Понудата важи за сите нови клиенти, а максималниот влог е 1 евро. Манчестер Сити е прв во Перемиер Лига, додека Лестер ужива на 8 место. Во последните три меѓусебни дуели, Лестер нема издвоено победа над граѓаните. Како да добиете 30 кеофициент за победа на Манчстер Сити? Регистрирајте се на Betfair

Тотенхем – Арсенал: Пет причини зошто ќе следиме брилијантно дерби за северен Лондон

Новиот Арсенал гостува на Вембли кај Тотенхем во сабота. Само четири поени ги делат двата тима на табелата. Двата тима му дишат во врат на Челзи и победата за двете екипи ќе биде огромен поттик за понатаму. Имавме некои брилијантни дерби натпревари во северен Лондон во последниве години, но саботниот натпревар на Вембли може да

Серија А 24-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Серија А викендов на програмата се натпреварите од 24-то коло. Ова коло ни носи дерби дуел, неколку дуели помеѓу фаворит и аутсајдер и неколку неизвесни натпревари. Во кратки црти ќе дадеме мала анализа за секој меч и ќе предложиме предлог тип. Фиорентина – Јувентус – 2 @ 1.87 во Unibet Ова е еден од

Финале во ХОКЕЈ Лигата на Шампиони: Најава, анализа и предлог тип

Во вторник со почеток од 18:45 часот ќе се одигра големото финае во Лигата на Шампиони во хокеј. Шведскиот Вахјо ќе игра против Јуваскила од Финска. Двата тима се шампиони во своите земји. Интересно но финалето ќе се одигра на теренот на Вахјо, во Вида Арената. Швеѓаните лесно стигнаа до финалето Актуелниот шампион на Шведска,

Тикет на денот (понеделник, 05.02.2018)

Иако денес нема богата понуда за обложување, сепак нашата редакција ќе се обиде да ви помогне во изборот со предлог „тикет на денот“. Лацио – Џенова 1 (1,45) Иако Лацио во тимот ќе го нема својот најдобар фудналер Сергеј Милинковиќ-Савиќ (суспензија), домаќинот е сепак голем фаворит во овој меч. Лацио се наоѓа под императив победа